Затверджено Порядок використання коштів з держбюджету для поліпшення якості питної води

Затверджено Порядок використання коштів з держбюджету для поліпшення якості питної води

Метою використання бюджетних коштів є виконання заходів, передбачених Загальнодержавною програмою «Питна вода України» на 2006-2020 роки в частині забезпечення населення країни якісною питною водою нормативної якості.

Бюджетні кошти спрямовуватимуться: на будівництво та реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення для поліпшення якості питної води й впровадження енергозберігаючих технологій, впровадження локальних та колективних установок доочищення води для питних потреб у регіонах з кризовою екологічною ситуацією, а також для водозабезпечення дошкільних, шкільних і лікувальних закладів, у тому числі в сільських населених пунктах, та облаштування пунктів розливу питної води з доставкою її спеціальним автотранспортом.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають подати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропозиції щодо потреби в коштах у розрізі проектів, спрямованих на виконання зазначених заходів.

Серед основних критеріїв відбору проектів: наявність регіональних програм забезпечення населення якісною питною водою; схем оптимізації роботи систем централізованого водопостачання населених пунктів; підтверджене у встановленому законодавством порядку відхилення якості питної води або подача води за графіком у конкретному населеному пункті.

Реалізація проектів в сільських населених пунктах може здійснюватися без співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел.

Прийняття зазначеної постанови сприятиме скороченню обсягів енергоспоживання, зменшенню обсягів витоку питної води, підвищенню якості питної води, зменшенню негативного впливу на навколишнє природне середовище та збільшенню кількості населення, що має доступ до послуг централізованих систем водопостачання та водовідведення.

Довідково: майже 4,6 мільйона громадян, які мешкають у 161-му місті та 100-та селищах міського типу 25-ти регіонів держави, отримують питну воду з місцевих джерел з відхиленнями від нормативних вимог. Вода часто має підвищену загальну жорсткість, підвищений вміст хлоридів, сухих залишків, сульфатів, фтору, заліза, нітратів, аміаку та марганцю.

Через відсутність у окремих населених пунктах місцевих джерел водозабезпечення також значна кількість населення частково чи повністю споживають привозну питну воду.

Вже сьогодні органи місцевого самоврядування Харківської, Миколаївської, Луганської, Київської та інших областей вживають конкретних заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою за рахунок впровадження колективних систем доочистки питної води, в тому числі у дошкільних, шкільних закладах освіти, лікарнях тощо.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми «Питна вода України» до 2020 року становить 9471,7 млн. гривень, з них за рахунок державного бюджету – 3004,3 млн., інших джерел – 6467,4 млн. гривень.

(Прес-служба МінЖКГ)

Джерело —
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244090095&cat_id=243311332

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×