Запропоновано метод знезараження води за допомогою наноструктур

Запропоновано метод знезараження води за допомогою наноструктур

У Стенфордському університеті (США) виготовлено модель фільтра з бавовняної тканини із додаванням нанодротинок та нанотрубок, призначеного для знезараження води.

Відомі варіанти фільтрів, що механічно затримують мікроорганізми, пропускають воду досить повільно; крім того, рідину доводиться подавати під тиском, а це вимагає додаткового обладнання та збільшує витрату електроенергії. Нова модель, за словами авторів, працює приблизно у 80 тисяч разів швидше та демонструє пропускну здатність у 100 тисяч літрів на годину на 1 м квадратний. При цьому вода може надходити природним способом — під дією сили тяжіння.

Основою фільтра є звичайна бавовняна тканина, котру на кілька хвилин занурюють у розчин срібних нанодротинок (благородного металу на їх виробництво йде, як запевняють учені, зовсім небагато) та вуглецевих нанотрубок. Діаметр останніх доходив до одного нанометра, а їх довжина складала одиниці мікрометрів, тоді як нанодротинки діаметром 40–100 нм витягались до 10 мкм. Після такої обробки тканина отримує відмінну електропровідність.

Знезаражуючий ефект дає пропускання невеликого струму. Його можна подати до фільтру від компактної сонячної батареї чи двох 12-вольтових автомобільних акумуляторів. У експериментах із бактеріями Escherichia coli фільтр завтовшки близько 6,5 см зменшував концентрацію мікроорганізмів більш ніж на 98%.

Ближчим часом дослідники планують провести експерименти із іншими видами бактерій.

Джерело — http://realt.ua/Statti/0_Index.php?idn=63472&idr=1048576

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×