Як улаштовано свердловину?

Як улаштовано свердловину?

Індивідуальна свердловина / колодязь є надійним гарантованим джерелом автономної та автоматичної системи водопостачання для заміської нерухомості. Така система є важливою не лише там, де немає водогону, але й там, де централізовані водопровідні мережі побудовані й експлуатуються вже давно та є зношеними.

«Класична» свердловина має такі конструктивні елементи:

Напрямна труба – перша колона найбільшого діаметру і найменшої довжини; встановлюється, щоб потік глиняного розчину не розмивав устя свердловини, а також, щоб зафіксувати напрям буріння.
Кондуктор – друга колона, меншого діаметру та більшої довжини, ніж напрямна труба; призначена для кріплення нестійких порід в верхній частині свердловини.
Проміжна колона – третя колона, меншого діаметру та більшої довжини, ніж кондуктор; призначена для закріплення порід у стінках свердловини у випадку, якщо при поглибленні свердловини виникають геологічні ускладнення.
Експлуатаційна колона – четверта колона меншого діаметру та більшої довжини, ніж проміжна колона; призначена для роз’єднання продуктивних шарів та ізоляції їх від інших горизонтів.
Фільтрова колона – остання, найменшого діаметру; по ній іде вода, вона утримує на місці водовмісні породи (перешкоджає іх винесенню водою). Складається з надфільтрової труби, робочої частини фільтра та відстійника.

Для будівництва глибоких свердловин (на третій від поверхні чи наступні водоносні горизонти) така конструкція технологічно необхідна, але вартість її складає сотні тисяч або навіть мільйони гривень. Дачники, забудовники, сільські жителі та середній клас, що масово переселяється в передмістя, можуть собі дозволити свердловину в неглибокий, простий для ведення робіт водоносний горизонт. Можливе та доцільне з екологічної та технологічної точки зору спрощення класичної конструкції дозволяє суттєво знизити вартість будівництва побутових водозабірних свердловин, зробивши їх доступними для широкого кола споживачів:
внутрішній діаметр фільтрово-експлуатаційної колони повинен перевищувати діаметр сучасних 3-4-дюймових побутових насосів на 10-15% (перевага — колона витримує більший тиск, менша собівартість матеріалів та робіт; недолік — монтаж насосу здійснюється лише строго відповідно до інструкції);
застосування полімерних труб, як альтернатива металу, що дорожчає (перевага — екологічність, хімічна та електрохімічна стійкість; недолік — точний розрахунок колони на розтягнення та зминання зовнішнім тиском);
використання компактонітових / ветронітових пакерів, які дозволяють застосовувати тільки одну колону – фільтрово-експлуатаційну (перевага – скорочення проміжних колон, недолік – залежність від імпортних матеріалів).
Головний елемент свердловини на воду – фільтр, від його правильного вибору залежить термін безвідмовної роботи свердловини та постійність її дебіту. Тому фільтри повинні відповідати таким вимогам:
мати мінімальний гідравлічний опір та максимальну пропускну здатність при малих розмірах, тобто забезпечити відбір найбільшої можливої кількості води;
бути стійкими проти хімічної та електрохімічної корозії, не заростати осадом, що випадає з води;
матеріали для їх виготовлення мають відповідати санітарним вимогам;
розумна вартість.
Найважливіша характеристика фільтра – його шпаруватість (рос. — скважность), тобто відношення площі отворів до загальної площі робочої частини фільтра.

Компанія «АКВАБАЗИС» застосовує фільтри з напиленням із поліетилену високого тиску, їх шпаруватість збільшено до 20% (проти 7-10% у традиційних фільтрів із металевих сіток галунного плетення). У вартість свердловини входить 2,75 метри фільтра в зоні водопритоку. Для додаткового збільшення водопритоку виконується обсипка фільтрової зони гравійним кварцевим піском; її закладено до загальної вартості робіт.

[line]

Дивіться також:

Буріння
Свердловини
Теплові насоси
Водопостачання
Очищення води
Сервіс

Наші ціни
Про компанію Аква Базис
Як вибрати бурового підрядника?
Словник термінів
Книга скарг, або Не крадіть наші тексти!
Запитання-відповіді
То є неправда, або ж Брехні про буріння
Тематичні новини

Статті про буріння:

ДСанПіН 2.2.4-171-10 (Державні санітарні норми та правила)
Матеріали для будівництва свердловин. Огляд
Технологія буріння свердловин
Геологічна будова Київської області
Бурові установки
Перелік документів для проектування

Поделиться этой записью


×