Вода з бюветів: чому за неї доведеться платити двічі

Вода з бюветів: чому за неї доведеться платити двічі

За останні роки в Україні тарифи на комунальні послуги зросли у багато разів. І кожного разу влада співала однієї й тієї ж: «населення не покрыває усіх видатків на ЖКГ, а тому галузь збиткова та дотується з бюджету країни та бюджетів регіонів». Цю брехню всі добре пам’ятають і знають. Така відверта брехня не підтверджена абсолютно нічим – ані економічними розрахунками, ані даними моніторингу чи аудиту.

Паралельно зі зростанням цін і тарифів за роки незалежності зростала й кількість різноманітних комунальних підприємств, котрі наче б то надають якісь послуги та… регулярно беруть за них гроші. Усі вже звикли до комунальних підприємств, котрі грабують автомобілістів на законних підставах, збираючи гроші за парковку. Чому грабують? Тому що жодних послуг вони не надають та анінайменшої відповідальності за, скажімо, крадіжку машини зі стоянки, не несуть.

Навіть далекій від економіки людині зрозуміло, якщо створюють нові підприємства – то їх створюють для заробляння грошей, а існувати при постійних збитках не може жоден бізнес. Таким чином, абсолютно всі підприємства, що надають комунальні послуги – суперприбуткові, оскільки можуть отримувати гроші, не роблячи взагалі нічого. Саме тому більшість підприємств, котрі належали місцевим громадам, поступово стали комерційними структурами. Їх просто продали у приватні руки, обікравши таким чином усіх громадян регіону зразу. Ще жоден депутат, котрий проголосував за перехід громадської власності у приватні руки, не поніс за це ані найменшої покари. Та й українське законодавство такої відповідальності не передбачає.

Кожен, кому зараз більше ніж 25-30 років, може згадати, що на вулицях міст стояли колонки. Якщо з якоїсь причини у будинку зникала вода, завжди можна було напитися чи набрати води, щоб помитися або випратись. Але… вони були безкоштовними! І дуже швидко зникли. Замість них у містах було встановлено так звані бювети. Не буду зараз казати про те, хто й скільки на цьому заробив, зупинюсь лише на одному моменті. Бювети було побудовано коштом місцевих бюджетів, і обслуговувалися вони за гроші з того ж джерела.

Усього в Києві 224 бюветних комплекси (працюють із них – 205). За даними Київміськдержадміністрації, на обслуговування одного бювета витрачається 2,5-3 тис. грн на місяць. Через прості підрахунки, зрозумілі й дитині, що знайома із арифметикою, маємо: 224шт*3000грн*12мес= 8 064 000 грн. на рік. Це – максимальна сума видатків. У перерахунку на одного киянина – виходить менше ніж 3 грн на рік на обслуговування усіх київських бюветів. Такі гроші в бюджеті міста є завжди та жодного додаткового навантаження на нього не складають взагалі. Однак представники міської влади продовжують розказувати казки про «брак грошей» на утримання бюветів та необхідність зробити їх платними. Для цього планується створити чергове комунальне підприємство із… отримання грошей у населення.

Створення у Києві чергового комунального підприємства із отримання грошей за воду з бюветів – не що інше, як відвертий грабунок населення, котре вже заплатило за цю воду, перерахувавши у місцевий бюджет податок на прибуток, та продовжує платити за неї щомісяця!

За словами заступника мера Олександра Мазурчака, спершу хочуть установити 3-4 таких бюветних комплекси, а якщо ідея приживеться, то ще більше. Приватникам спершу дадуть бювети, вода в яких, за даними санепідемстанції Києва, не відповідає нормам, і вони наче б то  повинні будуть «доочистити воду». Таких бюветів — близько 30-40 із 205 бюветів міста, розташовані вони у різних районах. Олександр Мазурчак передбачає, що вода в бюветах може продаватися по 40-50 копійок за літр. У фірмі, що спеціалізується на установці очисних систем для води, повідомили, що ціна може сягати й 80-90 копійок (із врахуванням плати за оренду бювету, установки й техобслуговування очисної системи). Але ось закавика — жоден пересічний киянин ніколи не зможе взнати, чи встановлено систему додаткового очищення, чи ні. Тому таку систему можна й не ставити. Нащо витрачати гроші, якщо немає відповідальності, не кажучи вже про те, що «чистити» артезіанську воду взагалі немає анінайменшої потреби?

Що означає така ініціатива? Що додатково до тих 3 грн. на рік, котрі й так платять кияни, їм пропонують взяти на утримання ще й певні комерційні структури. При цьому «бізнесмени» будуть заробляти гроші на продажу киянам уже повністю сплаченої тими води, та ще й використовуючи бювети, котрі також побудовані на гроші киян!

Оце вже воістину чудовий винахід та бізнес-ідея, узнавши про яку, Джордж Сорос та Біл Гейтс мали би просто удавитися від заздрощів! Абсолютний нуль вкладень та фантастичний прибуток із нічого. Вочевидь, наступною ідеєю такого плану буде плата за повітря!

Джерело — http://www.golosua.com/kiyiv/2010/10/10/voda-iz-byuvetov-pochemu-za-nee-pridetsya-platit-d/

[line]

Аква Базис

(44) 222 8 222, (44) 222 9 222

2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net

08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×