Від українців приховують правду про нітрати у воді, — еколог

Від українців приховують правду про нітрати у воді, — еколог

Чиновники відмовляються казати, скільки нітратів містить вода із українських колодязів.

Це може загрожувати життю дітей у більшості українських регіонів, — повідомила LB.ua Ганна Цвєткова, спеціаліст із питної води екологічної організації «МАМА-86».

«Вода забруднена нітратами не лише на Харківщині, де прокуратура ініціювала перевірку колодязів (у лютому там через нітрати померла дитина – LB.ua). За нашими даними, проблема є актуальною для більшості областей України. Однак офіційних даних ані про забруднення, ані про кількість смертей через нього нам не надають, навіть у відповідь на офіційні запити. Наприклад, у Севастополі відповіли, що це секретна інформація. Невідомі також результати масштабного моніторингу, що його було проведено за наказом Азарова влітку минулого року».

За словами Цвєткової, в Україні через отруєння забрудненої нітратами водою постійно помирають маленькі діти, тому що в їх організмі нема бар’єрної системи. Незважаючи на це, сільське населення недостатньо інформують про загрозу, а колодязі перевіряють недостатньо часто. Самі українці перевірити воду не можуть – спеціальні експрес-тести в країні не виробляють та майже не продають. Та й коштують вони немало – біля 1200 гривень за 100 штук.

Нагадаємо, згідно з даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, близько 4,6 мільйона українців п’ють неякісну воду.

Джерело — http://lb.ua/news/2011/03/25/89806_Ot_ukraintsev_skrivayut_pravdu_o_n.html

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×