ВОДОПОСТАЧАННЯ

Якісне та професійне водопостачання будинку на основі свердловини на воду позбавить Вас від багатьох проблем в майбутньому. І щоб здійснити водопостачання будинку, необхідно спочатку визначитися з вибором устаткування. Найважливіший момент – правильно

підібрати насоси для води,

особливо коли мова йде про водопостачання дачі.

Насоси бувають поверхневі, свердловини (заглибні), колодязні. Якщо глибина свердловини (точніше, динамічного рівня води в ній) невелика (до 8 м), то найбільш раціонально використовувати самовсмоктуючий поверхневий насос.

Насоси для води можуть бути кількох видів. Якщо динамічний рівень трохи більше, ніж 8 м, можна використовувати насоси з ежекторами – спеціальний гідравлічними пристроями, завдяки яким підйом води здійснюється за рахунок передачі кінетичної енергії від одного середовища, яка рухається з великою швидкістю, до іншому середовищі. Ежекторні насоси створюють сильний шум, тому при використанні їх для водопостачання котеджу вони зазвичай встановлюються поза межами житлового будинку (в приямку свердловини). Але можливість поливати сад чи город, наповнити ставок або басейн компенсує цей невеликий недолік. Якщо динамічний рівень свердловини – кілька десятків метрів від поверхні землі, то єдиним можливим варіантом подати воду наверх є використання погружного насосу. Він занурюється прямо в воду всередину свердловини. Якщо взяти до уваги, що на Київщині, особливо на високому Правобережжі, експлуатують досить глибокі горизонти вод, то глибинні насоси в цілому використовуються у нас найбільше.

Насоси вібраційного типу ми не встановлюємо і не радимо, оскільки вони руйнують свердловину. Вони придатні для використання в скельних породах, але не в пісках.

Дві основні схеми системи водопостачання.

Якщо в приміщенні вже є насоси для води і накопичувальний бак, важливо обов’язково встановити в ньому датчик, який регулює рівень води і відключає насос до того, як бак переповниться. Цей же датчик повинен подавати системі сигнал про включення, коли рівень води в баку впаде. «Плюси» такої установки очевидні, правда є і свої «мінуси». Наприклад, вода з бака йде самопливом, через що напір води відносно невисокий. Для установки бака потрібно спеціальний простір на горищі і додаткова розводка труб до всіх водонагрівальних і сантехнічних приладів. А подібне водопостачання будинку обійдеться в копієчку. Крім того, автоматика, що відповідає за відключення насоса при переповненні бака, вимагає постійного контролю. Інакше можна залити водою стіни. І хоча баки мають переливний патрубок, що відводить аварійний надлишок води, певний ризик затоплення все-таки залишається.

Тому більш прийнятним для водопостачання будинку вважається використання насоса спільно з мембранним напірним баком (також називають станцією, водяний станцією, безбашенка). Єдиний недолік – в разі відключення електроенергії система віддасть води рівно стільки, скільки накопичує бак, і не більше.

Ще один важливий момент –

выбір труб.

Ідеальним рішенням вважаються пластикові труби, які є на зарубіжних ринках уже кілька десятиліть і зарекомендували себе з найкращого боку. Водопостачання будинку поліпропіленовими трубопроводами обійдеться дорожче, ніж сталевими. Зате пластик не схильний до корозії, хімічно нейтральний, відрізняється високою Термоміцністі і надійністю. Одного разу зважившись на таку (хоч і недешеву) установку, Ви вбережете себе від проблем і ще більших капіталовкладень в майбутньому.
Само собою зрозуміло, що встановлювати всі ці системи повинні першокласні фахівці з великим досвідом роботи. І знайти їх нескладно: водопостачання в Києві та інших містах давно стало потужною інфраструктурою, яка базується на європейських стандартах. Так що робіть висновки і пам’ятайте: комфорт і безпечні умови в будинку – не найкращі пункти для економії.

Системи водопостачання, насоси для води

Облаштування свердловин насосами від виробників з високою репутацією:

 

 

Вибір тієї чи іншої моделі насоса залежно від необхідної висоти напору води, віддачі водоносного горизонту і потрібної продуктивності свердловини.
Щоб дізнатися вартість автоматичної системи водопостачання «під ключ», телефонуйте менеджерам нашої компанії.

×