Українську питну воду визнали найгіршою у Європі

Українську питну воду визнали найгіршою у Європі

Британські дослідники назвали Київ найбруднішою столицею Європи. Головними проблемами міста вони визначили звалища і загазоване повітря, але найбільшою бідою – воду.

“Київводоканал” очищає воду з Десни кілька разів хлором і фільтрами. Однак пити таку воду доктор хімічних наук, академік НАНУ та директор Інституту колоїдної хімії та хімії води Владислав Гончарук не наважується. “Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості – це не викликає жодних сумнівів”, – стверджує вчений. Найбільша проблема, за словами академіка, полягає в хімікатах, якими очищають воду.

Втім, довести це документально поки неможливо, бо державна санстанція до сих пір не знає, що значить якісна вода. ДСТУ радянських часів скасували два роки тому, а нових державних нормативів – не прийняли. Це унікальний випадок у світі, обурюється Гончарук. “Тому говорити про відповідність води якимось стандартам взагалі немає сенсу”, – переконаний він.

Як санстанція дозволяє пити воду, чистоту якої визначити не може, в службі прокоментувати відмовилися. Послалися на те, що вже святкують День Конституції. Між тим висновками академіка опонує головний інженер Деснянської водопровідної станції Валерій Оленченко. “Я і моя сім’я вживаємо воду з-під крана”, – запевняє він.

Головний інженер визнає: через каналізації і нерозчинні миючі засоби вода в Дніпрі і Десні з моменту відкриття очисної станції погіршилася у рази. А обладнання станції за 60 років майже не змінилося. “За великим рахунком, станція потребує технічної реконструкції”, – визнає він. Але скільки на це потрібно мільйонів і в якій валюті – навіть уявити не може.

Модернізувати обладнання “Київводоканалу” обіцяють до 2020 року. Як зміниться до тих пір склад води в річках, прогнозувати в лабораторії не беруться. До цього контролювати якість будуть за старою перевіреною технологією і стандартами, яких немає.

Джерело – http://news.ub.ua/41242-ukrayinsku-pitnu-vodu-viznali-naygirshoyu-u-evropi.html

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@i.ua, 2228222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Share this post


×