Інститут гідробіології: столичну воду з кранів ніхто не перевіряє

Інститут гідробіології: столичну воду з кранів ніхто не перевіряє

На сьогодні ніхто не контролює якість води на виході, тобто, тієї, яка біжить з кранів у квартирах киян. Про це заявив професор Інституту гідробіології НАН України Володимир Щербак.

Науковець зазначив, що в Києві якість води контролюється на виході з очисних споруд, і на сьогодні на водозабірних станціях вода відповідає всім ГОСТам. А далі, за його словами, вона потрапляє в розподільчу мережу, які, як відомо, не ремонтуються десятки років.

“У мережі вода починає потихеньку втрачати свою якість. І та якість води, яку видає водоканал, і яка є у крані, це дві великі різниці”, – наголосив Щербак.

Він зазначив, що на сьогодні витримуються технології водопідготовки ще 1960 років.

За словами експерта, у столиці ніхто не контролює воду, яка тече безпосередньо з кранів.

“Цю воду з крану, яку ви п’єте, її ніхто не контролює. Нам говорять, що вода гарна і відповідає ГОСТам”, – наголосив Щербак і додав, що вода з домашніх кранів гіршої якості, ніж на станціях водозаборів. “Деяким стандартам вона може відповідати, а деяким не може”, – уточнив він.

Фахівець вважає, що Україна повинна переходити на нові технології підготовки води для людини, тобто, уточнив професор Інституту гідробіології НАН України, повинні бути місцеві чи районні, навіть, прибудинкові станції доочистки води.

Джерело – http://www.radioera.com.ua/eranews/?idArticle=45049

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@i.ua, 2228222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Share this post


×