Де в Києві найбрудніша вода

Де в Києві найбрудніша вода

Старший науковий співробітник відділу екології водойм Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плигін назвав найбруднішими води, що протікають в районі Московського мосту, на Русанівських садах та річку Дарниця.

Першою точкою, «досить небезпечною для екологічного стану Дніпра», гідробіолог назвав район Дніпра вище від масиву Оболонь. «Там очисні споруди Вишгорода, котрі скидають у Дніпро воду. Вони досить якісно очищають, але потенціальна загроза є», – сказав він.

Наступна не цілком безпечна точка, за його словами, – район Московського мосту. «Тут скидаються води систем озер Опечень, з яких зливається вся зливова каналізація з Оболоні та всіх навколишніх районів», – пояснив експерт.

«Гавань. Тут завод судноремонтний, суднобудівельний, багато автопідприємств і т.д., і в районі під вулицею Верхній та Нижній Вал проходить подільський колектор, котрий в районі вантового мосту теж скидає забруднену воду в Дніпро», – описав ще одну небезпечну зону Плигін.

«Масив Русанівських садів. Там приватні будинки, вигрібні ями, більш за те, продукція садів, городів, уся ця органіка розкладається, фільтрується та через піщані ґрунти потрапляє до проток», – зазначив він. «Річка Дарниця, Дарницький меліоративний канал. Там теж приватний сектор, невідомо, яким чином там іде очищення стоків», – сказав експерт.

За словами Плигіна, одним із головних забруднювачів є річка Либідь, «котра проходить через усе місто та збирає зливові стоки із 30-40% площі Києва». Крім цього, за даними гідробіолога, ризикованою з точки зору екології є частина Дніпра в районі Нижніх садів, «котрі дійшли аж до урізу води. Санітарний стан цих будівель та городів заслуговує на серйозну увагу, питання в тому, що відбувається із господарсько-побутовими стоками».

«Остання ризикована та небезпечна точка – скид із Бортницької системи аерації», – зазначив він. За словами Плигіна, Бортницька система поки ще працює та досить добре очищає воду, але актуальність її реконструкції існує через збільшення населення у столиці.

Джерело – http://himprom.ua/gde-samaya-gryaznaya-voda-v-kieve-new2815

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@i.ua, 2228222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Share this post


×