Питна вода містить речовини, що загрожують онкозахворюваннями

Питна вода містить речовини, що загрожують онкозахворюваннями

Зокрема гормон естроген, для видалення котрого 15 студентів із Білефельда розробили спеціальний фільтр.

Студенти мають намір представити свій проект під час спеціального заходу International Genetically Engineered Machine competition, що відбудеться на базі Масачусетського технологічного інституту в Бостоні (США).

Студенти вже переконали міжнародні компанії виділити їм кошти на участь в цьому конкурсі із синтетичної біології. Із травня вони весь свій вільний час проводили в лабораторії, виготовляючи нові стандартні блоки ДНК, відтворюючи їх та виробляючи ферменти. Перші ж результати виявились оптимістичними.

Протизаплідні таблетки — широко розповсюджений метод контрацепції. Однак велика кількість видозмінених естрогенів виходить із організму разом із сечею. Звичайні методи очищення, що використовуються на очисних спорудах, нездатні достатньою мірою очистити стічні води, тем паче що найбільш популярний різновид естрогену — етинілестрадіол — розщеплюється дуже важко. Як результат гормон потрапляє до річок та озер і накопичується у питній воді із серйозними наслідками для риби та іншої водяної фауни.

Наслідки ці варіюють від репродуктивних дисфункцій і до формування в самців статевих особливостей самок. Довготермінові наслідки зростання забруднення естрогеном для людини все ще більшою мірою невідомі. Однак, зменшення кількості сперматозоїдів та зростання безпліддя серед чоловіків, що мешкають у промислових державах, можуть бути пов’язані з гормональним забрудненням води. Нарешті, рак яєчок та простати, а також остеопороз можуть бути наслідком понадмірно високої концентрації естрогену в тілі людини.

Джерело — http://healthinfo.ua/articles/otkr/4986

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@i.ua, 2228222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×