ООН затвердила право людини на чисту воду

ООН затвердила право людини на чисту воду

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, що затвердила право людини на чисту питну воду та санітарію.

На підтримку резолюції у середу (28 липня — А. Б.) було подано 122 голоси. Делегації 41 країни, серед яких були Канада, США, Велика Британія та Австралія, утримались під час голосування резолюції.

«Право на безпечну та чисту питну воду та санітарію має важливе значення для повноцінного життя та повного здійснення усіх прав людини», — сказано у тексті резолюції.

У документі також зазначено, що понад 800 мільйонів людей у світі не мають доступу до питної води, а понад 2,5 мільярда людей позбавлено елементарних санітарним умов.

Генасамблея ООН закликала уряди та міжнародні  організації активізувати зусилля щодо забезпечення кожної людини чистою питною водою, виділяючи фінансові засоби та передаючи країнам, що розвиваються, відповідні технології.

Нагадаємо, що раніше ООН заявила, що від неякісної води гине більше людей, ніж від війни та усіх інших форм насильства разом узятих.

Щонайменше 1,8 млн. дітей у віці до 5 років помирають від захворювань, пов’язаних із неякісною водою, щороку, тобто одна дитина кожні 20 секунд. Больше половини пацієнтів лікарень у світі — це люди, чиї хвороби так чи інакше пов’язані із забрудненою водою.

Джерело — http://news.tochka.net/49490-oon-zakrepila-pravo-cheloveka-na-chistuyu-vodu

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×