Могильники із дохлою рибою змиває в Київське море

Могильники із дохлою рибою змиває в Київське море

Нам пора готуватися до того, що скоро єдиним джерелом питної води у місті стануть бювети, а водогін буде нести до наших квартир отруєну рідину. Причина — все та ж дохла риба, розчавлена льодом наприкінці лютого на Київському морі.

Дивно, що в жодному міністерстві або відомстві не хочуть визнавати факт масової загибелі риби. Міністр із надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич днями заявив, що мору не було: спеціалісти дослідили береги водосховища та не виявили фактів масової загибелі риби. У той же час міністр зазначив, що є окремі факти, але це нормальне явище під час танення снігу та весняної повені.

Але не далі як минулого тижня кореспонденти «КП» проінспектували берег Київського моря, де своїми очима бачили загиблу плітку, судаків, траплялися й соми під 50 кг. А на ділянці між ГЕС та яхт-клубом з допомогою місцевого охоронця та рибінспектора взагалі відшукали близько десятка могильників із сотнями кілограмів гнилої риби. Хто їх улаштував — невіждомо. За словами очевидців, якісь люди зібрали рибу та прикопали її за кілька метрів від води. Уже тоді тут стояв неможливий сморід.

Згідно із нормами, усе треба було вивезти та утилізувати. Правда, це коштує великих грошей. Нащо ж були потрібні могильники так близько до води? Є думка, що це не випадковість, а закономірність. На початку тижня Київське море почали переводити в режим накопичення води, котрий триватиме до літа, коли всі водосховища каскаду вийдуть на проектний рівень заповнення. А це означає лише одне: спрацює старий морський закон — «прийде вода — знесе все у море».

— Уже ніхто нічого не побачить, у водосховищі розпочато підйом води, береги потроху затоплює й могильники також. Іще пару днів, і все — жодних слідів не залишиться, а значить, і винних шукати не треба. Риба гнитиме на дні, а киянам доведеться пити потім цю воду, — розповів нам один із активістів Спілки рибалок на захист Київського водосховища.

Стосовно якості води, то поки вона у межах норм, хоча за останній тиждень стала сильніше віддавати хлоркою. Чи довго у «Київводоканалі» зможуть зберігати нормальну якість, сказати важко. Підприємству не вистачає засобів на реагенти для очищення води. Нещодавно місто пообіцяло виділити для цього 19 млн грн., але їх навряд чи вистачить.

— Якщо вчасно не вирішити це питання (із утилізацією мертвої риби. — Авт.), то головне джерело питної води може бути дуже зараженим та смердітиме тухлятиною, — коментує ситуацію головний еколог Києва Олександр Прогнимак. — І тут уже владі буде нелегко. Для очищення забрудненої дніпровської води доведеться в кілька разів збільшити кількість реагентів, щоб знищити усі запахи та мікроби. Тому хлорки стане набагато більше, ніж було, а це — удар по здоров’ю. За даними ВОЗ, майже 80% усіх захворювань людства пов’язані із вживанням неякісної води. У людей, котрі вживають воду із хлоркою, спостерігають порушення функцій печінки, нирок та ін.

За матеріалами http://kp.ua/daily/220410/224803/

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×