Компанія Siemens створила найбільш економічний метод опріснення води

Компанія Siemens створила найбільш економічний метод опріснення води

Інженери більш ніж наполовину скоротили витрату енергії, необхідної для перетворення морської води на питну. Технологія наразі доопрацьовується, але у перспективі може стати масовою.
Компанія Siemens у стінах науково-дослідного центру Singapore WaterHub (від 2008 року там працює філія німецької фірми) побудувала експериментальну систему, в якій сіль з води видаляється шляхом електродіалізу.
Позитивно та негативно заряджені іони солі тут видаляються за допомогою електричного поля. Спеціальні мембрани, котрі пропускають лише один тип іонів, розділяють чисту воду та розсіл. При цьому між мембранами розташовані іонообмінні смоли, котрі допомагають іонам солі рухатись із вихідної води до мембран.
Без цих смол процес електродеіонізації швидко загальмувався б через постійне зниження електропровідності води, що очищується.
Побудовану в Сингапурі модель буде використано у наукових цілях. Автори технології мають намір детальніше з’ясувати динаміку всіх процесів на молекулярному рівні, щоб іще поліпшити цей метод опріснення. Між тим він уже є досить привабливим.
Найбільш економічний зараз промисловий спосіб опріснення — зворотний осмос — потребує 3-4 кВт-год. енергії на кубометр води. Це неспівставно менше, ніж потрібно, наприклад, для перетворення води на пару. А от у новому способі опріснення витрати складають усього 1,5 кВт-год. на кубометр.
І якщо для одержання очищеної прісної води в невеликій кількості цілком достатньо дармової енергії сонця (приклади — «сонячний м’яч» та «водяний конус»), то для постачання цілих міст потрібні колосальні установки. Тут 50-процентне скорочення витрат електрики обернеться величезними сумами економії.
До середини 2012 року партнери по цьому проекту мають намір побудувати демонстраційні опріснювальні станції в Сингапурі, США та Карибському басейні.

Джерело — http://news.ukrhome.net/content/3229018/

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@i.ua, 2228222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×