КМДА: У Києві необхідно підняти вартість води до 5 грн за кубометр і скоротити її споживання

КМДА: У Києві необхідно підняти вартість води до 5 грн за кубометр і скоротити її споживання

Найближчим часом у Києві мають бути «масово» встановлені лічильники на воду, скоротитися її споживання удвічі, а вартість води повинна піднятися з 3 грн 15 коп до 5 грн за кубометр на місяць. Про це на сьогоднішньому засіданні круглого столу «Скільки коштує вода?» заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак, передає кореспондент РБК-Україна.

«Ми говоримо про те, що норма споживання на одного мешканця у нас з вами 300 літрів води, якщо брати холодну і гарячу воду на добу. Ми ж не можемо стільки використовувати води, але коли ми дивимося споживання в цілому по місту… виходить що дійсно виходить 300 літрів води. Це говорить про те, що в ці 300 літрів входить не тільки те, що ми беремо, а входять ще й втрати, які йдуть по шляху — витоку з водопровідних систем, з будинків, а найбільше в квартирах. І тому курс КМДА взято на те, щоб масово, всюди були встановлені лічильники на всіх переходах. Ми повинні забезпечити повний облік води на всіх «, — зазначив О.Мазурчак.

Він також підкреслив, що з того 1 млн кубометрів на добу, який споживає Київ, 800 тис. кубометрів води споживає населення Києва, і 200 тис. — інші споживачі. «Якщо ми нічого не робимо з вами, залишаємо попередній тариф, постійно зростає електроенергія, зростає заробітна плата, складові ростуть, збитки збільшуються… Ясно, що все більш занепадають наші мережі, ми приходимо до гіршої якості і до занепаду комунального підприємства», — зазначив О Мазурчак і додав: «Якщо ми починаємо просто піднімати тарифи, перекладаючи це на людей, це люди не мають можливості в достатній мірі, тому що зростають їх заробітні плати і доходи меншими темпами, ніж зростає та ж електроенергія і ресурси, на людей перекласти це не можна. Який є варіант виходячи з цієї ситуації? Ми говоримо, що 300 літрів води, якщо ця норма, яка сьогодні є, … тобто вода виливається, але використовується вона за призначенням? Якщо ми будемо використовувати за ціною 3 грн 15 коп 300 літрів на людину в місяць, то це буде виходити на місяць 28 грн 35 коп, якщо ми говоримо, що 3 грн буде кубометр, то ми будемо при витратах 300 літрів платити 45 грн на місяць. Але нам з вами фізіологічно 300 літрів не треба, тому треба поставити лічильник і використати 100 літрів, що є… нормою споживання води на людину і тоді ви будете платити 15 грн при ціні 5 грн за кубічний метр води і водовідведення. Тому можна при цьому, збільшивши тариф, досягти собівартості, а платити в 3 рази менше за рахунок споживання води».

За словами О.Мазурчака, слідуючи цьому курсу, «нам вдасться через 2-3 роки вийти на такий рівень, то тарифи в… Києві будуть об’єктивно в півтора рази менше, ніж у принципі по всій Україні і далі як би не йшло зростання (цін ) енергоносіїв, наша крива зростання тарифів буде йти набагато повільніше».

Джерело — http://www.rbc.ua/ukr/newsline/show/kgga-v-kieve-neobhodimo-podnyat-stoimost-vody-do-5-grn-22032011151600/

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×