Із кранів киян відтепер потечуть помиї

Із кранів киян відтепер потечуть помиї

Земснаряди на Десні, що видобувають пісок під забудову, знищують питну воду. Намив піску та забудова прилеглих територій на Троєщині донедавна вважалися нормальним явищем. Але земляні роботи дійшли до русла Десни, й земснаряди вже працюють поблизу водозабірної станції, котра забезпечує столицю прісною водою на 60%.
Продовження намиву неминуче призведе до погіршення якості (води) у кранах киян, а наступна забудова прибережних територій просто перетворить її на помиї.

До Деснянської водопровідної станції дістатись нелегко. Від села Троєщина іти пішки не менше години. Громадський транспорт туди не ходить. Санітарну зону огороджено парканом. Правда, вигорілий напис «Прохід заборонено» навряд чи когось зупинить.

До ближчого човна із земснарядом від станції метрів із 500. Не треба багато розуму, щоб дійти висновку — розрихлення ґрунту на дні ріки та потрапляння у воду паливно-мастильних матеріалів неминуче погіршить її якість.

Крім того, що питна вода забруднюється від земснаряду, незабаром на березі Десни можуть з’явиться й котеджі, а всі стічні води потраплять прямо до наших кранів. Будівництво на цій території порушує норми Водного та Земельного кодексів, а також Закону «Про охорону навколишнього природного середовища України».

Щодоби Київ споживає близько 1350 тис. кубічних метрів питної води із водопровідних станцій:
Деснянської — 791 тис. м куб.;
Дніпровської — 355 тис. м куб.;
із артезіанських свердловин — 204 тис. м куб.

Тим часом у розпорядженні (журналістів) є висновок Держкомітету водного господарства, де зазначено, що «дозволу на проведення будь-яких робіт на землях водного фонду в межах указаної земельної території водогосподарськими організаціями Комітету не надавалося».

При цьому (наглядач земснаряду) надав (журналістам) дозвіл на роботи того ж Держкомітету строком аж по 31 березня 2016 р. З’ясувати, чи на якомусь етапі було здійснено підробку документів, та хто надав неправильні висновки, мають правоохоронці. Тим часом уже ближчими днями вода у кранах киян може перетворитись у, м’яко кажучи, непридатну для пиття.

Джерело — http://gigamir.net/news/advent/scandal/pub65268/

Текст статті скорочено.

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×