Бурові установки. Чому малогабаритні бурові установки роблять свердловини гіршої якості, ніж самохідні бурові (МГБУ vs УРБ)

Бурові установки. Чому малогабаритні бурові установки роблять свердловини гіршої якості, ніж самохідні бурові (МГБУ vs УРБ)

Малогабаритні бурові установки (МГБУ) використовують для буріння лише неглибоких свердловин (до глибин близько 70 метрів). Самохідні ж бурові класу УРБ працюють до глибин 200 — 300 метрів.

У «малогабаритки» коротше щогла (3 м проти 9 м у «самохідки» на ЗІЛі), що унеможливлює використання центраторів та калібрів для вирівнювання стінок свердловини перед монтажем колони обсадних труб. Тому МГБУ викривлює свердловину; вона стає схожа на спіраль, а не на циліндр. При посадці колони труб фільтр на згинах вибуреного ствола свердловини затирає по його стінках та замазується глиною, а гравійна засипка застряє у місцях поворотів та не доходить до фільтра. Ці два фактори суттєво зменшують притік води (читай: дебіт свердловини).

МГБУ не може використовувати сваб (поршень, що дає змогу очистити свердловинний фільтр від сміття, тобто «розкачати» свердловину, збільшити її дебіт).

Тому зазвичай свердловини, котрі було пробурено МГБУ, мають дебіт та безаварійний ресурс значно менші, ніж у свердловин, котрі було пробурено УРБ.

Якщо Вам пропонують вибір (використати МГБУ чи УРБ), поміркуйте, що краще – робота із посереднім результатом? Чи все ж зрізати гілку (відросте!), зняти секцію огорожі (мало що ще доведеться завезти на дачу?), викопати кущ/дерево — воно приживеться в іншому місці. Із нашої ж точки зору, єдиною виправданою причиною використати МГБУ є нестача місця для розміщення УРБ.

Нижче подаємо габарити та масу використовуваних нами бурових установок, щоб замовник сам зміг оцінити, чи можливо завести таку техніку в те місце, де планується буріння свердловини.

Бурова установка УРБ-2А2 призначена для обертального буріння долотами. Всі механізми, що входять в установку та передають обертання від ходового двигуна автомобіля, буровий насос НБ-32, щогла з кронблоком, рухомою коробкою обертання і одноциліндровим гідропідйомником двосторонньої дії, пульт управління механізмами установки, масляні баки для забезпечення маслом гідросистеми бурової установки змонтовані на рамі, закріпленій на шасі автомобіля ЗІЛ-131.

Технічна характеристика бурової установки УРБ-2А2:

Глибина буріння, м — 200;

Висота щогли в робочому стані , мм — 8370;

Габарити (довжина, ширина, висота) у транспортному положенні, мм — 8820 х 2450 х 3370;

Маса установки повна, кг  — 10080.

Бурова установка УРБ 2,5А призначена для роторного буріння свердловин глибиною до 200 м трубами діаметром 60,3 мм, або до 300 м трубами діаметром 50 мм із очищенням свердловини промивкою. Являє собою комплекс механізмів, змонтованих на автошасі ЗІЛ-131 підвищеної прохідності.

Технічна характеристика бурової установки УРБ-2,5А:

Глибина буріння, м — 300;

Висота щогли в робочому стані, мм — 9500;

Габарити (довжина, ширина, висота) у транспортному положенні, мм —  11200 x 500 x 3800;

Маса установки повна, кг  — 14730.

[line]

Дивіться також:

Буріння
Свердловини
Теплові насоси
Водопостачання
Очищення води
Сервіс

Наші ціни
Про компанію Аква Базис
Як вибрати бурового підрядника?
Словник термінів
Книга скарг, або Не крадіть наші тексти!
Запитання-відповіді
То є неправда, або ж Брехні про буріння
Тематичні новини

Статті про буріння:

ДСанПіН 2.2.4-171-10 (Державні санітарні норми та правила)
Як улаштовано свердловину?
Матеріали для будівництва свердловин. Огляд
Технологія буріння свердловин
Геологічна будова Київської області
Перелік документів для проектування

Поделиться этой записью


×