75% очисних споруд в Україні не забезпечують очищення води

75% очисних споруд в Україні не забезпечують очищення води

Президент асоціації Питна вода України Володимир Скупченко заявив, що 75% очисних споруд та каналізацій України не забезпечують очистку стічних вод відповідно до норм через застарілі технології.

«75% очисних споруд та каналізацій сьогодні вже застаріли технологічно та не можуть забезпечити очищення стічних вод згідно із нормативами, що є необхідним для скидання у джерела питного водопостачання», — сказав він.

За словами Скупченка, майже в усіх українських водогонах, котрі дають воду з поверхневих джерел водопостачання, вода не відповідає декотрим фізико-хімічним показникам. «Системи, що були збудовані, сьогодні не в змозі очистити ту воду, котра є у джерелах питного водопостачання», — зазначив він.

У свою чергу заступник начальника технологічного відділу департаменту експлуатації водопровідного господарства ВАТ Київводоканал Вікторія Гармаш, кажучи про якість питної води в Києві, заявила: «Вона відрізняється, але в усіх районах Києва вода якісна. Вона відповідає вимогам чинного стандарту».

Також вона зазначила, що все ж вода не відповідає декотрим фізико-хімічним нормам, оскільки новий державний стандарт питної води України встановлює більш жорсткі вимоги до її якості, ніж стандарт 1982 року, котрий діяв в Україні раніше. «Якість води у ріках Дніпро та Десна змінилась не в кращий бік, а норми стали більш жорсткими», — сказала Гармаш.

За словами Скупченка, необхідно змінювати нормативно-правову базу стосовно питного водопостачання та водогонів, провести в Україні реконструкцію очисних споруд. «Без виділення необхідних засобів, без реконструкції водопровідних станцій міста Києва… казати про можливість подавати киянам якісну питну воду не можна», — додала Гармаш.

Раніше головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко заявив, що водопровідну воду треба пропустити через фільтр чи прокип’ятити, оскільки її чистоту зараз неможливо гарантувати.

Джерело — http://censor.net.ua/go/offer—ResourceID—170762

[line]

Аква Базис
(44) 222 8 222, (44) 222 9 222
2228222@ukr.net, 2229222@ukr.net
08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 4

Поделиться этой записью


×